Satış Mağazamız Cari İşlemler Aidat İşlemleri
ANKET
ÜYE BİLGİ GÜNCELLEME
DİLEK / ŞİKAYET
DERNEK TARİHÇESİ
DERNEK TÜZÜĞÜMÜZ
ŞUBELERİMİZ
ÜYELİK KOŞULLARI
İKTİSADİ İŞLETMEMİZ
GÜNCEL HABERLER
DUYURULAR
ATÇININ SESİ
AT SAHİPLİĞİ BELGESİ
AT SAHİPLİĞİ VİZESİ
YÖNETMELİKLER
TAY SATIŞLARIMIZ
SEYİS ÖDEMELERİ
SİGORTA PRİMİ ÖDEME KURALLARI

Güncel Haberler

TYAYSD İstanbul Yearling Satışı Koşusu’nu Gökdenizim kazandı.

 

 Tarih:13.10.2021 18:47:00

 

Bu yıl 11’incisi gerçekleştirilen Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği İstanbul Yearling Satışı Koşusu, 13 Ekim Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşuldu.

 

https://medya-cdn.tjk.org/haberftp/2021/yearling131021a.jpg

2 yaşlı İngilizlerin 1400 metre sentetik pistteki mücadelesinden, Murat Tiniz’in Gökdenizim (Mendip - Beren Sultan / Artie Schiller) isimli tayı, Ayhan Kurşun idaresinde birinci olarak ayrıldı. Burak Şandan antrenesindeki doru erkek safkan, son startı olan Prof. Tevfik Başer Koşusu’nu (KV-8) ikinci sırada tamamlamıştı.

https://medya-cdn.tjk.org/haberftp/2021/yearling131021b.jpg

Komiserler Kurulu kararıyla çim pistten sentetik piste alınan koşuda, Baba Şahin (Deha - Skyfront / Bayduhan) ikinci, Temurkhan (Three Valleys - Dea Gaia / Duke Of Marmalade) üçüncü, Toros Kartalı (Luxor - Süs Biberi / Bin Ajwaad) dördüncü, Final Drive (After Market - Sugar Foot / Royal Abjar) da beşinci oldu.

https://medya-cdn.tjk.org/haberftp/2021/yearling131021c.jpg

Gökdenizim için bitiriş derecesi 1.25.30 olurken, koşudaki farklar 1 Boy - 1/2 Boy - 1 Boy - 1 Boy şeklinde oluştu.

https://medya-cdn.tjk.org/haberftp/2021/yearling131021d.jpg

Yarış sonrası Şeref Tribünü’nde gerçekleştirilen törende, kazanan tayın sahibi Murat Tiniz’e kupasını Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Başkanımız ve Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi Talip Öztürk verdi.

Ödül törenine TJK Genel Sekreteri Ahmet Özbelge, TJK Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Yücetürk ve Gülnur Gülerce, TYAYSD II. Başkanımız Şükrü Turgay Kop, Genel Sekreterimiz Fatih Çiftçi, Muhasip Üyemiz Harika Nisa Ünlü ve Yönetim Kurulu Üyemiz Ahmet Çelik‘de katıldı.


Data1Tüm hakları saklıdır TYAYSD © 2019