Satış Mağazamız Cari İşlemler Aidat İşlemleri
ANKET
ÜYE BİLGİ GÜNCELLEME
DİLEK / ŞİKAYET
DERNEK TARİHÇESİ
DERNEK TÜZÜĞÜMÜZ
ŞUBELERİMİZ
ÜYELİK KOŞULLARI
İKTİSADİ İŞLETMEMİZ
GÜNCEL HABERLER
DUYURULAR
ATÇININ SESİ
AT SAHİPLİĞİ BELGESİ
AT SAHİPLİĞİ VİZESİ
YÖNETMELİKLER
TAY SATIŞLARIMIZ
SEYİS ÖDEMELERİ
SİGORTA PRİMİ ÖDEME KURALLARI

Güncel Haberler

96. Gazi Koşusu'nda zafer Secret Power'ın oldu.

 

96. Gazi Koşusu'nda zafer
Secret Power’ın oldu.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk adına 96 yıldır kesintisiz olarak gerçekleştirilen Türk atçılığının derbisi Gazi Koşusu'nun (G1) startı 26 Haziran Pazar günü saat 17.15'te verildi. 40 bini aşkın yarışseverin Veliefendi Hipodromundan canlı olarak takip ettiği sezonun bu en büyük mücadelesinde heyecan doruk noktasındaydı...

 

https://medya-cdn.tjk.org/haberftp/2022/gazikosusu2022a.jpg

 

İstanbul İlkbahar-Yaz sezonunun 33. yarış gününde, 3 yaşlı safkan İngiliz taylarının en önemli sınavı olan Gazi Koşusu, 2400 metre mesafe üzerinden çim pistte yapıldı.

 

https://medya-cdn.tjk.org/haberftp/2022/gazikosusu2022b.jpg

 

https://medya-cdn.tjk.org/haberftp/2022/gazikosusu2022g.jpg

 

Birbirinden iddialı 22 tayın nefes kesen mücadelesinde, Emrah Karamazı'nın sahibi olduğu Secret Power (Native Khan - Fleeting Mirage / Afleet Alex) jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde 2.31.04'lük dereceyle zafere uzandı. Umut Coşar yetiştirmesi, Yaşar Demir'in antrenörlüğünü üstlendiği ve adını tarihe altın harflerle yazdırmayı başaran kır dişi tay, bu sonuçla üst üste üçüncü Grup koşu zaferini hanesine yazdırırken, kariyerinin dokuzuncu startında altıncı galibiyetini kaydetti.

 

2 milyon 500 bin TL birincilik ödülü bulunan Gazi Koşusu’nda, kazanan tayın sahibi; kayıt tutarları, taksit ücretleri ve at sahibi primiyle birlikte toplam 3.859.700 TL’lik bir ikramiyenin sahibi oldu. Daha önce Dişi Tay Deneme (G1) ve Kısrak Koşusu'ndan (G1) zaferle ayrılmayı başaran Secret Power, 24 Eylül'de yapılacak olan Ankara Koşusu'nu (G1) da galip tamamlarsa Triple Crown (Üçlü Taç) yapmış olacak ve sahibine 2 milyon 500 bin TL'lik bonus ikramiye kazandıracak.

 

https://medya-cdn.tjk.org/haberftp/2022/gazisampiyonu260622.JPG

 

https://medya-cdn.tjk.org/haberftp/2022/gazikosusu2022i.jpg

Yarışı izlemek için tıklayınız.

 

https://medya-cdn.tjk.org/haberftp/2022/gazikosusu2022c.jpg

 

Sezonun şampiyonunu belirleyen mücadelede Müslüm Çelik idaresindeki Mucize Kız (Torok - Plucky Khan / Holy Roman Emperor) dış kulvardan etkili ataklar sergileyerek tabelanın ikinci basamağında yer alırken, Sigoş (Toruk Macto - Crafty Spell / Mastercraftsman) Gökhan Kocakaya ile üçüncü oldu. Jokeyi Halis Karataş idaresindeki Final Dance (Declaration Of War - Finnie Mac Cool / Giant's Causeway) dördüncü olurken, jokeyi Görkem Özçelik ile Royal Baby (Kuloğlu - Rain Goddess / Green Gönen) beşinci sırada yer aldı.

 

Koşuda farklar ise 2 Boy - Burun - Burun - Burun şeklinde oluştu.

 

https://medya-cdn.tjk.org/haberftp/2022/oyildirim26622gazi.jpg


Jokey Özcan Yıldırım kariyerinin ilk Gazi Koşusu zaferine imza atarak büyük bir sevinç yaşadı. Ünlü jokey, yarış sonrası yaptığı açıklamada "bu büyük zaferi anneme ve kızıma armağan ediyorum" dedi.

 

https://medya-cdn.tjk.org/haberftp/2022/gazikosusu2022j.jpg

 

Yarışın ardından Winner Circle alanında düzenlenen törende, kazanan safkanın sahibi Emrah Karamazı'ya kupasını Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı ve Yüksek Komiserler Kurulu Başkanı Dr. Nihat Pakdil takdim etti.

 

https://medya-cdn.tjk.org/haberftp/2022/gazikosusu2022k.jpg

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu kazanan tayın antrenörü Yaşar Demir'e plaketini verdi.

 

https://medya-cdn.tjk.org/haberftp/2022/gazikosusu2022l.jpg

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Halis Yunus Ersöz kazanan safkanın jokeyi Özcan Yıldırım'a plaketini takdim etti.

 

https://medya-cdn.tjk.org/haberftp/2022/gazikosusu2022m.jpg

 

Törene, AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı, TİGEM Genel Müdürü Dr. Hasan Gezginç, Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Serdal Adalı, TJK Genel Sekreteri Ahmet Özbelge, TJK Genel Saymanı Adil Mert Kaya, TJK Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Yücetürk, Tuğban İzzet Aksoy ve Yüksel Göktürk, TJK Asli Üyesi Hayrettin Karamazı ve davetliler de katıldı.

 

https://medya-cdn.tjk.org/haberftp/2022/12126062022.jpg


Data1Tüm hakları saklıdır TYAYSD © 2019